Bilgi

Cilt İçin Yararlı Kullanımı Kolay 7 Doğal Yağ

Paylaş
 

Cilt İçin Yararlı Kullanımı Kolay 7 Doğal Yağ

Cilt için yararlı yağlar her zaman doğru olarak tercih edilmeyebilir. Cilt için yararlı yağlar cildin beslenmesini, genç ve sağlıklı görünmenizi sağlar. Ancak cilt için bu yağları kullanmadan önce kesinlikle bir cilt hastalığınız veya başka bir durum varsa dermatolog ile görüşmelisiniz ve doktorunuz kararına göre bu yağları kullanmalısınız. Aksi halde cildiniz için faydalı olabilecek bitkisel yağlar cildinize zarar getirebilir.

1-Arganyağı

Cilt için çok faydalı olan argan yağının içerisinde E vitamini, yağ asitleri ve antioksidanlar bulunur. Bunlar cildinizin güzel ve sağlıklı görünmesine destek olur.

2-Zeytinyağı

Kuru cildinizi canlandıracak olan zeytinyağı aynı zamanda kuru ve pullu bir cilt için mükemmel bir seçimdir. Zeytinyağı piyasada bulunan yağlara göre hem daha kolay bulunur hem de daha uygun fiyatlıdır. Zeytinyağını cilt için kullandığınız zaman cildiniz nemlenir ve harika görünür.

3-Hindistan Cevizi Yağı

Saçlar için kullanım açısından harika olduğunu duyduğunuza eminim. Fakat hindistan cevizi yağı sadece saçlara iyi gelmek dışında cilde de çok iyi gelir. Düzenli olarak kullanımda cilt üzerinde bulunan koyu lekeler temizlenir. Aynı zamanda hindistan cevizi yağı cildi ve saçları nemlendirir.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

4-Üzüm Çekirdeği Yağı

Zaten yağlı bir cildiniz varsa diğer söylediğim yağlar size fayda sağlamayacaktır. Bunun yerine üzüm çekirdeği yağı, yağlı cildiniz için iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca üzüm çekirdeği yağı C Vitamini yönünden zengindir ve cildi besler.

5-Çay Ağacı Yağı

Akne eğilimli ciltler için, çay ağacı yağı bulunmaz bir nimettir. Çağ ağacı yağı akne bulunan ciltlerde rahatlıkla kullanılabilir. Bu yağı bulmak kolaydır ve kullanımı basittir.

6-Frenk Üzümü Yağı

Diğer yağlara göre adı fazla duyulmayan frenk üzümü yağı halk arasında kuş üzümü yağı olarak da bilinir. Frenk üzümü yağı cildin onarılması için mükemmel bir yağı çeşididir. Güneş yanığı, kızarıklığı veya cildiniz tahriş olmuşsa frenk üzümü yağı sizin doktorunuz olacaktır.

7-Marula Yağı

Ülkemizde kolay bulunmayan marula yağı Afrika’da yetişiyor. Bir meyvenin çekirdeğinden elde edilen marula yağında oldukça fazla yağ bulunuyor ve halk arasında mucize yağ adıyla anılıyor. Marula yağının içinde E vitamini ve oleik asit bulunuyor. Kuru cilde sahip kişiler için uygun olan bu yağ cildin onarılmasına da yardımcı olarak cildi hızla yeniliyor.

Türkiye’nin online aktarı e-aktariye.com’u ziyaret ederek cildiniz için en faydalı yağlardan sipariş edebilirsiniz.

Bu yazı 1700 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Merve dedi ki:

    Çok güzel bir yazı emeğinize sağlık çok faydalı oldu

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir

REKLAMLAR
REKLAM
hız testi turkcell hız testi