Bilgi

Evdeki Malzemeler İle Detoks Yapımı

Paylaş
 

Detoks Nedir?

Modern hayatın bir parçası olarak, içtiğimiz su, soluduğumuz hava, yediğimiz işlenmiş gıdalar ve maruz kaldığımız gündelik stres nedeniyle bedenimize kurtulması çokta kolay olmayan zehirli bir yük bindirdiğimizin bazen farkına varamayabiliyoruz.

Bu tür toksinler, “hastalıklar” olarak adlandırdığımız durumları yaşamamızın sebebidir. Vücudumuzu hastalıktan uzak tutmak, gençliğimizi, enerjimizi ve görünümümüzü yıllar boyunca korumak için bu zehirli fazlalıktan kurtulmamız gerekiyor. Bunu yaparak, gençliğin sırrının büyük bir kısmını keşfetmiş oluyoruz.

Sagliksal.net’de amacımız, düzenlediğimiz detoks programlarıyla bu zehirli yükten kurtulmanıza yardımcı olmaktır; bu da enerjinizi ve sağlığınızı tekrardan kazanmanıza ve vücudunuzun tazelenmesine ve gençleşmesine izin verir.

evde detoks yapımı

Detoks’un beslenme kısmında çok farklı çeşitte seçenekler ve programlar söz konusu. Şunu da söylemek isterim ki detoks’ta ufak tefek değişikliklerden tutun da yalnızca elma yenilen, sadece meyve suları içilen diyetlere ve dahası sadece ve sadece su içilen diyetlere kadar giden çok geniş bir yelpaze söz konusu. İlk olarak herhangi bir radikal diyet veya uygulamadan önce mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Meyve suyu diyeti, su orucu veya bir tek tip gıda ile yapılan çok aşırı programları hayata geçirmeden önce dikkatlice düşünün. Çünkü bu tarz diyetlerin yararından çok zararı olabilir.

EVDEKİ MALZEMELERLE DETOKS YAPIN

Detoks deyince; özel karışımlar ve zor bulunan malzemeler akla geldiğinden, hepimizin gözünün korktuğu bir gerçek. Detoks yapmak için çok kolay karışımların olduğunu okuyunca sizler de şaşıracaksınız.

Günlük rutinleriniz arasında sadece 10’ar dakikalık zamanlar ayırarak kendi bedeninize büyük bir iyilik yapmış olacaksınız. Detoksun  faydaları saymakla bitmiyor. Gerek metabolik hızı arttırmak, gerek ise vücudu zararlı etmenlerden arındırmak adına kesinlikle yapılması gerekenler listesine çoktan girdi bile. Öyle etrafta söylendiği gibi yapılamayacak karışımlar da değil. Herkesin kolaylıkla uygulayabileceği bu karışımı evde, iş yerinde, okulda kısacası her yerde tüketebilirsiniz.

Başlığımızda da belirtmiş olduğumuz gibi aslında hemen hemen herkesin evinde bulunan yada kolay ulaşabileceği ürünlerle yapabileceğiniz detoks tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

detoks nedir

Malzemeler:

  1. 300 ml su
  2. 1 adet salatalık
  3. 1 adet limon
  4. 10 adet nane yaprağı

Yapılışı:

Ağzı kapalı bir kaba, kavanoza veya termosa suyu koyun. Küp küp doğradığınız salatalık ve limonu suya atın. Ayıklayıp ve yıkadığınız nane yapraklarını da karışıma ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı 1 gece boyunca buzdolabında bekletin. Detoks ertesi gün hazır hale gelmiş olacak. Yaptığınız bu karışımın suyunu ertesi günü yavaş yavaş belirli aralıklarda tüketebilirsiniz ayrıca limon ve salatalıkları da yiyebilirsiniz.

Aslında detoks yapmak bu kadar. Elbette detoksu sürekli değil; vücut yapısına göre ve belli aralıklarla yapacağınızı da unutmayın.

Bu yazı 196 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAMLAR
REKLAM
hız testi turkcell hız testi