Bilgi

Güne Enerjik Başlamak İçin ipuçları

Paylaş
 

Güne Enerjik Başlamak İçin ipuçları

Her gün iş yoğunluğu, koşuşturmacalar ile kendinizi gün sonun da aşırı yorgun hissediyorsunuz ve dinlenmeye vaktiniz kalmıyor. Her sabah uyandığınız da saati en az 15 defa erteliyorsunuz. İşte bunun için güne enerjik başlamanızı sağlayacak kısa ve etkin bir listeye göz atmaya ne dersiniz?

Güne merhaba dediğiniz de uyanır uyanmaz en az 2-3 bardak su içmeye özen gösterin bu şekil de gün içerisin de daha dinç ve etkin olabilirsiniz. Sabahın ilk ışıkların da bünyeye duman ya da kahvenin etkisi ile kafein girmesi gün boyu yorgunluğunuzu artıracaktır. İkinci evre ise diş temizliği su içtikten sonra dişlerinizi fırçalamayı, dil ve yanaklarınızı da temizlemeyi ihmal etmeyin. Duş almaya vaktiniz var ise duş almaya özen gösterebilirsiniz aksi halde vakit darlığından ötürü yüzünüzü güzelce yıkmaya dikkat etmelisiniz.

Kahvaltı yapma imkânınız var ise günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı atlamamaya özen gösterin. Hızlı bir şekilde kahvaltı yapacaksanız eğer süt, meyve suyu, peynir ve bir dilim ekmek ile tamamlayabilirsiniz. Bu durum sizi gün boyunca aktif kılacaktır. Bu adımları uyguladığınız takdir de güne enerjik başlama ihtimaliniz çok yüksek.

Gerek iş gerek okul dönemin de güne yorgun başlayıp tüm gününüz size işkence gibi geliyorsa bu durumun üzerine gitmelisiniz. Ayrıca gün boyu düşük olan enerji motivasyonu ve çalışma alanını da etkilenmektedir. Motivasyonu düşük olan bir birey verilen görevi sağlıklı olarak yerine getiremez. Daha sağlıklı bir gün için hayatınızı düzene sokmaya özen gösterin.

Bu yazı 72 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAMLAR
REKLAM