Bilgi

Şeker Hastaları İçin Hızlı Kilo Verdiren Diyet

Paylaş
 

Şeker hastalarının insülin kullanmaması sonucu oluşan hastalıktır. İyileşmesi tam olarak sağlanmayan bu hastalık ömür boyu da sürebiliyor. Şeker hastalığı ile birlikte gelen bazı genel sorunlar da ortaya çıkabilir. Diyet ve sağlıklı beslenme ile birlikte bu yaşamı sürdürebilirsiniz. Bu tür diyet programları için doktorunuza başvurabilirsiniz.

Sizlerin yapabileceğiniz diyet ‘diyabetik diyet’ olarak geçmektedir. Yani normal diyet yapanların uygulaması uygun değildir. Şeker hastalarının her şeyi tüketmemeli ve bazı zararlı besinlerden kaçınmaları gerekmektedir.

Bu zararlı besinlerden bir kaçı da reçel, bal, dondurma, pekmez olarak sıralanır. Şeker hastaları için tereyağı ve margarinler uygun yağ değildir. Bu gibi yağ çeşitleri şeker hastalarını tetikler.

Dikkat edilmesi gereken en önemli hususta yağ ve şeker oranlarıdır. Tuzlu besin ve kuruyemişlerden uzak durulmalıdır. Şeker hastaları her besinden yararlanamadığı gibi içeriği bilinmeyen besinlerden de uzak durmalıdırlar. Herhangi bir bisküvi, hazır çorbalar ve çikolata gibi hazır gıdalar şeker hastalarında sorun çıkartabilir.

Diyet ve şeker hastaları içinde uygun olmayan hamur işleri tüketilmemelidir. Şeker hastalıkları cıva oranı yüksek besinlerden kaçınmalıdırlar. Kolesterol bakımından zengin olan yiyecekler ise şu şekilde sıralanır; yüksek yağ e protein içeren gıdalar, yumurta sarısı, sakatat ve karaciğerdir. Aynı zamanda alkol kullanımı şeker hastaları ve diyet yapanların düzenlerini alt üst eder. Alkol şeker hastalarının en büyük düşmanı olarak bilinmektedir.

Sağlıklı gıda tercihleri yaparak sağlığınızı düzene sokup koruyabilirsiniz. Bu düzen sizlerin daha rahat bir yaşam sürdürmenizi sağlayacaktır.

Bu yazı 205 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAMLAR
REKLAM
hız testi turkcell hız testi