Bilgi

Zayıflamak İçin Küçük İpuçları

Paylaş
 

Zayıflamak İçin Küçük İpuçları

Öncelikle kilolu yaşamanın zorluğuna, bununla beraber kilo vermezsek birçok sağlık problemiyle de karşılaşacağımıza kendimizi inandırmamız gerekiyor. Yani kilo vermek önce kendini ikna etmekle başlıyor. Gerçekten istemeliyiz. Buna gerçekten karar vermeden girişeceğimiz her türlü girişim sonuçsuz kalacaktır. Günlük tükettiğimiz su miktarını bir buçuk iki litrenin altına düşürmemeliyiz. Herhangi bir diyet uygulamadan spor yapmadan kilo vermeye çalışırsanız, bıraktığınızda öncekinden daha fazla kilo aldığınızı görürsünüz.

Hızlı Kilo Verdirdiği Söylenen Diyet Listelerine Dikkat!

Çok kısa sürelerde çok hızlı kilo verdirdiği söylenen diyetlere kanmamak gerekir. Kısa süreli yapılan bu diyetleri bıraktıktan çok kısa bir süre sonra verdiğinizden daha fazlasını alabilirsiniz, hem de bu diyetler vücudunuzun savunma mekanizmasının zayıf düşmesine sebep olabilir.
Zayıflama hapları da sağlığı kötü yönde etkileyecek birçok yan etkiye sahiptir. Kalpte ritim bozukluklarına, hatta ölümler bile yol açabilmektedir. Doğru bir diyet listesinde tüm besin gruplarından, vücudun ihtiyaç duyduğu oranda olmalıdır. Sadece bir besin maddesini kullanarak zayıflamayı denemeyin mesela sadece lahana yemek gibi. Spor yapmalıyız fakat düzenli bir kıvamda olmalı çok yoracak bıkkınlık getirecek sporlardan uzak durmalıyız. Para vererek bir spor salonuna kaydolmamız bu işi düzenli yapmamız konusunda bize yardımcı olabilir.

Diyet Nasıl Yapılır ?

Öğünlerde Şekerli Yiyeceklerden Uzak Durun!

Öğünlerimizde fazla yağlı şekerli yiyeceklerden uzak durmalısınız. Şeker ihtiyacınızı karşılamak için meyve yemeyi tercih etmeliyiz. Yemek yerken tabaklarımızı küçültebilir, lokmalarımızı küçültebiliriz. Yavaş yemeliyiz o nedenle de lokmalarımızı tam çiğneyerek yutmalıyız. Dolapta ne varsa hepsini masaya koymamalıyız, fark etmeden onun da bunun da tadına bakayım derken ihtiyacımızdan çok fazlasını yiyebiliriz.
Sofrada yiyeceğimiz ekmek miktarını belirlemeli sofradan aç kalkmamalıyız. Midemizde, su için de yer bırakmalıyız. Yağı alınmış yoğurtlar ya da günlük evde mayaladığımız yoğurtlar sindirim sistemimizin daha hızlı çalışması için bize yardımcı olacaktır. Bunları tercih etmeliyiz. Sabah uyandığımızda güne ılık suya sıkılmış limonla hazırladığımız suyu içerek başlamalıyız. Bu yağ yakımını hızlandıracaktır.
Dengeli beslenme ve düzenli spor ile en kolay ve sağlıklı bir şekilde kilo verebiliriz. Öncelikle bunu öğrenmeliyiz. Güncel gelişmeleri yakından takip etmek için İzmir Diyetisyen Deniz Zünbülcan ’ın internet sitesini takip edebilirsiniz.

Bu yazı 2452 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAMLAR
REKLAM
hız testi turkcell hız testi